03Pasitikti Kalėdų šventės ir pabūti prieš šventes visiems drauge kitoje aplinkoje trečiokai ir ketvirtokai vyko į Menišką kaimą Molėtų rajone. Jaukioje kaimiškoje troboje vaikai klausėsi senųjų kalėdinių papročių, minė mįsles, klausėsi ramių kalėdinių giesmių, kurias giedojo trobos šeimininkai. Vaikai ir patys išmoko vieną iš giesmių, kurią visi drauge sugiedojo. Nepastebimai troboje atsirado Kalėdų Senelis. Jis turėjo net du maišus dovanų, bet vaikai jų negavo, kol neprisiminė savo slapčiausių per metus padarytų blogybių, kurias surašę į lapukus, su Seneliu ėjo prie krosnies ir ten sudegino. Pasidžiaugę dovanėlėmis, vaikai kibo į darbą. Jie gavo įvairiaspalvės vilnos, išklausė vadovės paaiškinimų ir nusivėlė šiltą, minkštą eglutę namų papuošimui. Sočiai pavalgę bulvinių blynų vaikai atsisveikino su Menišku kaimu.