1992 m. Utenos valdybos potvarkiu Utenos lopšelis-darželis „Varpelis“ reorganizuotas į mokyklą-vaikų darželį „Varpelį“. Įstaigoje yra 1 (4 kl.) pradinė klasė, 8 ikimokyklinio (iš jų - keturios ankstyvojo ugdymo grupės vaikams iki 3 metų) ir dvi priešmokyklinio ugdymo grupės.
Vaikų ugdymu rūpinasi 27 pedagogai, iš kurių 5 turi mokytojo metodininko kvalifikaciją. Įstaigoje dirba 2 vyr. logopedės ir 2 vyr. spec. pedagogės.
Dvi pedagogės yra baigusios dvimetę ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogų - konsultantų rengimo kvalifikacijos programą ir turi pedagoginių studijų kaitos centro konsultantų pažymėjimus. Jolita Sirvydienė yra baigusi priešmokyklinio ugdymo konsultantų programą PPRC.
Įstaiga tęsia kryptingo meninio ir katalikiško ugdymo tradicijas. Vaikai nuo antros klasės mokosi ankstyvosios anglų kalbos. Įstaiga aktyviai dalyvauja projektų rašyme, atliekamas vidaus auditas, sukurtas trims metams strateginis veiklos planas.
2019-2022 m.m. darželio grupėse ir klasėse pagerintos vaikų ugdymo sąlygos, atnaujinti baldai. Klasėse įrengtas dienos apšvietimas. Kiekviena klasė, priešmokyklinės ir darželio grupės turi po kompiuterį. Visi gali naudotis interneto paslaugomis, informaciją gauti elektroniniu paštu. Klasės ir beveik visos darželio grupės turi multimediją, kuria sėkmingai naudojasi pamokų ir veiklų metu. Klasė aprūpintos reikiamomis mokymo priemonėmis. Darželio grupėse pastoviai atnaujinami žaislai, daug mokymo priemonių vaikų ugdymui ir ugdymuisi.
Įstaigos kolektyvas džiaugiasi savo ugdytiniais, juos myli, sėkmingai taiko įtraukiojo ugdymo metodus. Įstaigoje laukiamas kiekvienas vaikas, paisoma vaiko teisių, atsižvelgiama į vaiko pageidavimus ir norus.
Mūsų devizas - mylėti vaiką ne akimis, o širdimi ir pirmiausia tarnauti jam.