INFORMACIJA DĖL PRAŠYMŲ PRIĖMIMO Į MIESTO MOKYKLŲ PIRMAS KLASES

Informuojame, kad tėvų (globėjų) (toliau – tėvai) prašymai į miesto mokyklų pirmas klases bus priimami elektroniniu būdu nuo 2021 metų nuo gegužės 3 d. 8.00 val. iki 2021 m. rugpjūčio 31 d. Anksčiau atsiųsti prašymai nebus registruojami.

Tėvams pateikus prašymą po birželio 1 d. ir jeigu pagal teritoriją priskirtoje mokykloje nėra laisvų mokymosi vietų, siūloma rinktis mokyklas, kurios vykdo tą pačią ugdymo programą ir kuriose yra laisvų vietų.

Pirmų klasių mokinių sąrašai mokykloms bus pateikti po birželio 1 d.

Jeigu vaikas nepatenka į pageidaujamą mokyklą, su tėvais bus susisiekta telefonu arba el. paštu po birželio 1 d.

Tėvai prašymus į miesto mokyklų pirmas klases galės pateikti :

el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., elektroniniame paslaugų portale: https://www.epaslaugos.lt; https://epristatymas.post.lt

Primename tėvams, kad tiksliai įrašytų vaiko asmens kodą, nes vaiko duomenys yra suvedami naudojant vaikų registravimo ir apskaitos programinę įrangą.

Jeigu vaikas dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turi specialiųjų ugdymosi poreikių, tai tėvai turėtų pateikti gydytojo pažymos kopiją apie vaiko negalią, nes tai mokykloms labai palengvina klasių komplektavimą.

Jeigu pageidaujančių mokytis mokykloje yra daugiau, negu gali mokykla priimti, tai pirmiausia priimami toje mokykloje mokytis pageidaujantys asmenys, gyvenantys mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje.

Į likusias laisvas vietas klasėse gali būti priimti asmenys, negyvenantys mokyklos aptarnavimo teritorijoje: pirmumo teise priimami asmenys, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, mokykloje jau besimokančių mokinių broliai (įbroliai), seserys (įseserės) ir arčiausiai mokyklos gyvenantys asmenys pagal prašymo padavimo datą ir laiką“.

Jeigu tėvai yra pasirinkę mokytoją, tai gali prašyme pažymėti mokytojo pavardę, vardą.

Internetinėje svetainėje www.svietimas.utena.lm.lt bus paskelbta:

1. Prašymo forma (pridedama).
  2. Utenos rajono savivaldybės tarybos 2021-02-23 sprendimas Nr. TS „Dėl asmenų priėmimo į Utenos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašo patvirtinimo“
  3. Utenos rajono savivaldybės tarybos 2021-04-29 sprendimas Nr. TS-120 „Dėl aptarnavimo teritorijų priskyrimo Utenos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokykloms pagal ugdymo programas“.
  4. Utenos rajono savivaldybės tarybos 2021-04-29   sprendimas Nr. TS-121 „Dėl Utenos rajono bendrojo ugdymo mokykloms mokinių skaičiaus kiekvienos klasės sraute ir klasių skaičiaus kiekviename sraute, mokinių, ugdomų pagal priešmokyklinio ugdymo programą, skaičiaus ir priešmokyklinio ugdymo grupių skaičiaus 2021-2022 mokslo metams nustatymo“.

PRAŠYMO FORMA