01„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ jau aštuntus metus kviečia ugdymo įstaigas nepritarti patyčioms ir jas stabdyti kartu! „Vaikų linija“ šiemet per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ 2017“ ragino visus vaikus ir suaugusiuosius pastebėti patyčias, pranešti apie jas ir taip jas stabdyti. Kovo 20 - 24 d. mūsų mokykloje vyko įvairiausios veiklos, skirtos atkreipti dėmesį į pasitaikančias patyčių apraiškas ir laiku užkirsti joms kelią.

1 kl. mokiniai piešė, spalvino, kirpo savo rankeles, ant kurių rašė atliekamus gerus darbelius.Rankeles sukabino ant gerumo medžio. Antrokai atliko prevencinės programos ,,Antras žingsnis" užduotis. Trečiokai žaidė žaidimą ,,Geriau pažinkime vienas kitą", skaitė ir nagrinėjo situaciją apie stebėtojų vaidmenį patyčių situacijose. Vaikai siūlė įvairiausių problemos sprendimo būdų. Pas ketvirtokus lankėsi Utenos Dievo Apvaizdos parapijos klebonas dek. H. Kalpokas. Visi drauge raikė ir vaišinosi Draugystės pyragu. Visose klasėse buvo skaitomas kūrinėlis ,,Vienas už visus" apie bitelę, kuri viena apgynė visą avilį bitučių. Vaikai lygino bitutės poelgį su kiekvieno iš mūsų elgesiu ir diskutavo, kiek daug gali vienas, jei kovoja už draugystę, meilę, teisybę. Savo mintis, patarimus, jausmus išreiškė gražiais žodžiais, patarlėmis, priežodžiais ir užrašė juos ant korio akučių. Taip vaikai parodė, kad visi drauge galime būti tuo tvirtu koriu jaukiame, taikiame avilyje.

Veiklų metu buvo daug kalbėta su vaikais, apie tai, kaip yra svarbu papasakoti apie patiriamas arba stebimas patyčias suaugusiam, kuriuo jie pasitiki.