DSC01214„Garbiname ir šloviname Tave, Jėzau Kristau, kad šven­tuoju Kryžiumi atpirkai pasaulį“, – šie maldos žodžiai nusako kryžiaus prasmę. Krikščionims kryžius yra tikėjimo ženklas, nes juo pasakoma, kokia didelė Dievo meilė visiems žmonėms.

Pažvelgti į mokyklos darželio „Varpelis“ teritorijoje esantį Kryžių, kurio gal būt paskendę kasdienybės rūpesčiuose dažnai nepastebime, rugsėjo 14 d. kartu su darželinukais, mokinukais susirinko šios įstaigos bendruomenė. Žiūrėdami į jį išmokstame matyti savo dienos blogybes – kaprizus, tingėjimą, nepaklusnumą, egoizmą, melą ir daug kitų blogybių. Parodydami, kad galima būti paklusniems, pamaldiems, kupiniems meilės artimui ir Dievui, visi vaikai giedojo giesmeles, klausėsi Šv. Rašto ištraukos. Ketvirtokai skaitė maldavimus, išsakė gražiausius žodžius Viešpačiui.

Šv. Kryžiaus išaukštinimo šventėje dalyvavo Utenos dekanato dekanas Dievo Apvaizdos parapijos klebonas kun. Henrikas Kalpokas. Jis papasakojo vaikams, kodėl garbinamas kryžius ir pasidžiaugė vienintele ugdymo įstaiga Utenoje, kurios teritorijoje pastatytas kryžius.