06Balandžio mėnesį mūsų mokyklos ketvirtokai kartu su kultūros centro šokių ir dainų ansambliu „Vieversa" bei dainavimo studija „Decima" dalyvavo Lietuvos bei Lenkijos kultūrinių mainų programoje „Pavasario pasaka Tatruose". Šios programos tikslas - pristatyti Lietuvos tautinę kultūrą, dainas, šokius, muziką ir susipažinti su kaimyninės Lenkijos istorija, kultūra, tradicijomis ir gamta.

Atvykę į Veličkos druskų kasyklas susipažinome su šiuo paminklu, 1976 m. įtrauktu į UNESCO pasaulio paveldo sąrašus. Įspūdingas reginys, kai nusileidi į 67 metrų gylį ir randi iš druskų sukurtą bažnyčią. O kiek džiaugsmo buvo visiems, kai leido laižyti sienas, nes 1 kilogramas druskų įskaičiuotas į nupirkto bilieto kainą.
Atvykę į Pono Jozefo svečių namus radome garuojančią vakarienę ant šventiškai padengtų stalų. Vėliau organizatorius Denisas pravedė įspūdingą diskoteką vaikams, kurioje šėlo visi – ir maži, ir dideli.
Novyj Targo kultūros centre vyko koncertas, kurio metu susipažinome ir pasikeitėme suvenyrais su šio kultūros centro šokių ir dainų ansambliu „Mali Swarni". Aplankėme įspūdingą namą „Aukštyn kojomis", maudėmės terminiame baseine, kuris pastatytas ant terminių versmių. Jame vanduo sušyla iki 30 laipsnių.
Kitą dieną patraukėme Krokuvos link. Ten susipažinome su Krokuvos senamiesčiu, Karalių rūmais, Turgaus aikšte, Jogailaičių universitetu ir kt. Lankėmės Vavelio pilyje - istorinėje Lietuvos ir Lenkijos valdovų rezidencijoje.
Krokuvoje kvepėjo pavasariu, jau žydėjo magnolijų medžiai, hiacintų ir raktažolių lysvės. Grįžome pilni įspūdžių, emocijų ir su nauju vėju įsiliesime į koncertus Utenoje.
Ketvirtokams nuoširdžiai dėkoju už ištvermę, susiklausymą, gražų elgesį kelionės metu ir gerą nuotaiką besisukant šokio ritmu.
                                                                                                                        Šokių mokytoja Roberta