01Utenos mokykla-vaikų darželis „Varpelis“ 2015-2017 metais dalyvauja ERASMUS+ programos tarpmokyklinių strateginių partnerysčių (KA2) projekte „Už žaliuojantį pasaulį : leiskime vaikams veikti“. Projekte dalyvauja šešių  Europos sąjungos šalių mokyklos iš Lenkijos, Graikijos, Prancūzijos, Italijos, Ispanijos ir Lietuvos. Šio projekto dėka  „Varpelio“ ugdytiniai, jų tėveliai bei įstaigos darbuotojai aktyviai įsitraukė į suplanuotas veiklas, susijusias su bioįvairove, atsinaujinančiais energijos resursais, vandeniu, rūšiavimu, ekologišku maistu ir solidarumu.

Paskutinius tris mėnesius visos dalyvaujančios šalys intensyviai vykdė veiklas solidarumo tema. Gegužės mėnesio 14 dieną  visų šalių delegacijos atvyko į Uteną, kur pasidalino patirtimi ir pristatė savo veiklas. Pirmadienį vyko sutikimo ceremonija – svečiai buvo pasitikti su lietuviška duona ir palydėti į mokyklą-vaikų darželį „Varpelis“.  Čia jie stebėjo pamokas, aplankė darželio grupes, susipažino su mokyklos bendruomene. Po pietų vyko projekto veiklų pristatymas-konferencija A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje, kur  dar visą mėnesį bus eksponuojami visų šalių stendai. Po pristatymo darželio ugdytiniai svečiams parodė spektakliuką apie meilę.

www.utena.lt

,,Utenis"

Kitą dieną  užsienio svečių delegacija lankėsi Vilniuje. Jie apžiūrėjo senamiestį, Bernardinų vienuolyno kompleksą, lankėsi Vilniaus Maltiečių būstinėje. Čia susipažino su jų veikla, vykdomais projektais. Trečiadienį svečiai lankėsi Utenos rajono savivaldybės administracijoje, kur susitiko su mero patarėju Gintautu Petravičiumi ir Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėju Romualdu Kraulišu. Svečiai aplankė Utenos kraštotyros muziejų, Utenio aikštę, pasigrožėjo fontanu ir stiklo galerijoje eksponuojamais darbais. Vėliau svečiai lankėsi ir Utenos gyvūnų globos namuose, nuvežė per Utenos mokykloje-vaikų darželyje „Varpelis“ vykusią gerumo akciją „Ištiesk pagalbos leteną“ paaukotą gyvūnų maistą. Vakare kultūros centro salėje vyko baigiamasis tarptautinio projekto ERASMUS+ „Už žaliuojantį pasaulį: leiskime vaikams veikti“ uždarymo koncertas. Ketvirtadienį svečiai vyko į Ignalinos rajoną. Jie dalyvavo edukacinėje programoje „Šakočių kepimas“, aplankė Ladakalnį, bitininkystės muziejų Stripeikiuose. Iškeptą šakotį ir kūrybinėse dirbtuvėlėse pagamintus darbelius svečiai vežė į Leliūnų senelių globos namus. Leliūnuose užsienio svečiai ir mokyklos mokiniai seneliams padovanojo nuotaikingą koncertą.

Visi iš užsienio atvykę vaikai gyveno lietuvių šeimose. Jie labai susidraugavo  vieni su kitais, gražiai bendravo ir šeimos. Po savaitės viešnagės su svečiais atsisveikinta  penktadienį.