04Gegužės 16d. ispanų, italų, graikų, lenkų, prancūzų delegacijos lankėsi Lietuvos sostinėje - Vilniuje. Svečiai grožėjosi Vilniaus Šv. vysk. Stanislovo ir šv. Vladislovo arkikatedra bazilika, vaikščiojo senamiesčio gatvėmis, aplankė Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio  - Bernardinų - bažnyčią, žavėjosi Vilniaus Šv. Onos bažnyčia. Pro Lietuvos Respublikos Prezidentūros kiemą delegacijos keliavo į Vilniaus universiteto kiemą.

Svarbi Vilniaus universiteto architektūrinio ansamblio dalis yra Šv. Jonų bažnyčios varpinė, kuri buvo statyta 1600-1610 m. ir pasižymi renesanso bei vėlyvojo baroko architektūra. Sostinės panorama grožėjosi nuo aukščiausio senamiesčio pastato – Šv. Jonų bažnyčios varpinės. Iš  45 m aukštyje įrengtos apžvalgos aikštelės užkopus autentiškais mediniais laiptais senamiesčiu ir neaprėpiamais Vilniaus toliais gėrėjosi tarsi iš paukščio skrydžio.

Pavakarį svečiai iš užsienio lankėsi Maltos ordino pagalbos tarnyboje (MOPT).

Maltos ordino pagalbos tarnyba Lietuvoje buvo įkurta 1991 metų rudenį iškilių Lietuvos Bažnyčios ir visuomenės veikėjų  (Vyskupas Juozas Tunaitis, vyskupas Jonas Boruta, kun. V. Aliulis ir kt.) siekiant Lietuvoje turėti katalikišką organizaciją, kuri savo veikloje vadovautųsi Maltos ordino motto ,,Tikėjimo saugojimas ir pagalba vargstantiems” ir teiktų pagalbą visų rasių, tikėjimų ir tautų žmonėms.

Svečiai domėjosi MOPT veikla, įdėmiai žiūrėjo skaidres apie maltiečių renginius ir darbą su žmonėmis, kuriems reikia padėti.